Wizyta Studyjna – Promocja marki regionu

Promocja marki regionu to pierwsze z kilku wydarzeń zaplanowanych do realizacji w ramach projektu historie sercem pisane II dofinansowanego ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Ponad to zorganizowane zostaną:

Wizyta studyjna Kasztelańców, Szamotulców u Zduńców. Do ekipy dołączyły Znaczkomaniaczki z Kalisza. To efekt wcześniejszych kontaktów, wizyt. Jedna Wielkopolska, różne regiony, różne działania – co nas łączy ? Praca na rzecz naszych regionów, ochrona i promocja naszego regionalnego dziedzictwa historyczno-kulturowego i przyrodniczego.

Wizyta studyjna w Szamotułach

Już jutro / sobota 26.10 / grupa młodzieży z gminy Zduny jedzie do Szamotuł na spotkanie z kolegami ze Stowarzyszenia Kasztelania Ostrowska z Lednogóry, Stowarzyszenia Stacja Inspiracja z Kalisza. Gospodarzami spotkania jest fundacja Varietae ze Szamotuł. To te same ekipy które gościły u nas na początku lipca .
Zawozimy im gliniane figury, wylepiane podczas warsztatów u p. Jarosława Ciądera. Tymczasem my od p. Jarosława dostaliśmy kafla, z autografem oraz publikacją o Kaflarni w Zdunach. Pan Jarosław jest jej współautorem – DZIĘKUJEMY☺️
Każde nasze spotkanie ma regionalny / lokalny motyw …u nas był to zdunowski kafel, a w Szamotułach będzie Lelek kozodój i to wieczorową porą? Niedziela będzie warsztatowa….Bo nasze wyjazdy mają w sobie zawsze pierwiastek wiedzy. Wszak wszyscy wiemy ze podróże kształcą.