Studyjna wizyta Sołecka

Sołecka Wizyta Studyjna w Konarzewie – 07 wrzesnia 2019.
Patron medialny – Gazeta Sołecka, Patron Honorowy – Burmistrz Zdun i Partner Merytoryczny Stowarzyszenie RAZEM DLA KONARZEWA pomagający Grupie Nieformalnej Konarzewska Grupa Sołecka realizować zadanie pn. Z Wami i dla Was, ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Jako podsumowanie sołeckiej wizyty studyjnej w Konarzewie – to co lubimy na takich spotkaniach najbardziej to …wymiana dobrych praktyk , banki pomysłów.
Tym razem było mało czasu …jedno popołudnie to za krótko na tyle wątków. Jednakże w rozmowach stolikowych padło kilka ciekawych rozwiązań ze strony naszych Gości. Przegadamy temat i spróbujemy wykorzystać na naszym podwórku.
Zawsze przy okazji spotkań u nas lub w terenie przygotowujemy pakiety info-promocyjne o naszej gminie, powiecie. Mówimy o dobrej współpracy naszego Stowarzyszenia ze samorządem lokalnym , instytucjami oraz innymi organizacjami społecznymi.
Wspomniane zostały także akcje, miejsca i organizacje które wspierają nasze społeczne działania : Masz Głos, Witryna Wiejska Działamy dla Wsi oraz Fundacja Wspomagania Wsi. Nasze moderatorki zachęcały do uczestnictwa w corocznych spotkaniach społeczników z terenów wiejskich w Marózie.
Tym razem takie pakiety i przekaz poszły do sołectwa Opypy na Mazowszu, sołectwa Mniszek i Kijewo Królewskie na Pomorzu, sołectwa Dylów Rządowy w łodzkiem oraz do sołectw Jasne Pole, Smoszew, Nowy Folwark i Osusz-Salnia z gminy Krotoszyn.