PROJEKTY – DOFINANSOWANIA – DZIAŁANIA – marzec – sierpień

Czas epidemii, izolacji,  czas wolny od bezpośredniego działania.  Wykorzystujemy go na pisanie wniosków o dofinansowanie naszych działań społecznych.

Nasze  stowarzyszenie  było współautorem wniosku złożonego przez gminę w LGD Okno Południowej Wielkopolski  na zagospodarowanie rekreacyjne przestrzeni boiska. Przyznane środki zostaną przeznaczone na zakup siłowni zewnętrznej, stołów do szachów , ping-ponga, Flow-parku , czyli zestawu drabinek i drążków do wspinania-podciągania.

Dodatkowo przestrzeń zyska na funkcjonalności , gdyż na dniach na piłkochwytach zamontowane zostaną naświetlacze LED, zakupione przez nas  z pieniędzy zebranych podczas kampanii Kilometry Dobra 2019. Ponadto ustawiony zostanie grill wykonany nieodpłatnie  przez firmę SOBMETAL – Sobańscy.

  • RÓWNAĆ SZANSE – program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności

Równać szanse 2020 – program Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności dla młodzieży w wieku 13-19 lat , z terenów wiejskich i miejscowości do 20 tys. mieszkańców.
Nasza diagnoza nt. młodzieży w gminie Zduny zakwalifikowała się do II etapu , jako jedna z 49 z całej Polski. Do finału wejdzie 22-25 organizacji. ” Bitwa o o 40 000 ” zł …jest o co walczyć.
Spotkanie 1 – 29.05.2020 w Konarzewie – burza mózgów wśród młodzieży. Młodzi wymyślą co , jak, gdzie i za ile …My im tylko troszkę pomożemy .- na tym polega ten program . 

  • WIELKOPOLSKA ODNOWA WSI – Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

Potrzeb zawsze więcej niż pieniędzy , zatem…staramy się o te, które możliwe.
Wielkopolska Odnowa Wsi 2020 – piszemy wniosek ☺️ W tym roku idziemy w poprawę funkcjonalności i estetkę przestrzeni publicznej. Kolejny wniosek na dofinansowanie złożony – 10.000 na poprawę estetyki i funkcjonalności przestrzeni publicznej.

  • AKTYWNI OBYWATELE – Fundusze Norweskie

Mamy to -wśród ponad 297 zakwalifikowanych wniosków z całej Polski jest i Konarzew. Na możliwe 15 pkt otrzymaliśmy 12. Można było pozyskać 22.50 Euro …nie jesteśmy pazerni – wnioskowaliśmy o 15.000.

W harmonogramie cykl warsztatów kompetencyjnych dla społeczników i mieszkańców z gminy Zduny, powiatu krotoszyńskiego i Wielkopolski , cykl dla młodzieży oraz seniorów, którzy wspólnie pochylą się nad miejscem spotkań dla siebie. Świetlica Wiejska w Konarzewie to dobra lokalizacja
Ja zawsze coś dla organizacji, dla mieszkańców, partnerów. Wniosek opiewa na kwotę 15.000 …EURO Realizacja – rok 2021.

  • MASZ GŁOS 2020

 Spotkanie z młodzieżą gminy Zduny składało się z 2 części.

1. Prezentacja wyników rekrutacji do projektu RÓWNAĆ SZANSE podsumowanie pracy nad projektem oraz ocena / plany na podstawie listy rankingowej, Możemy być dumni z naszej młodzieży , sami stwierdzili i ocenili co było słabszym ogniwem. Jesteśmy na na 1 miejscu listy rezerwowej.

2. Zdalne spotkanie z Iwona Mieczyńską z Akademii Rozwoju z Poznania oraz zapoznanie młodych z modelem pracy OSL – Organizator Społeczności Lokalnej. Doświadczenia z programu Równać Szanse , możliwość skorzystania z Funduszy Norweskich oraz Fundacji Wspomagania Wsi idealnie ze sobą współgrają.

Ta część spotkania została zorganizowana pod patronatem akcji Masz Głos, w której nasze stowarzyszenie uczestniczy.

Potem luźna dyskusja i wymiana opinii – Młodzież zdecydowała że chce nadal się spotykać, działać , podejmować inicjatywy – my jako dorośli społecznicy służymy wsparciem, radą i pomocą